עצומה

סילמן, אל תכשירי את כנס המזהמים!

יעד מיילים לשליחה
 0/1000 מיילים נשלחו
sara@sviva.gov.il,elada@sviva.gov.il
2 נמענים

נושא המייל:

כנס הGreenWash

תוכן ההודעה:

שלום רב,

אני פונה אליך בדאגה על עתידי ועתיד ילדי. כאזרח.ית מדינת ישראל אשר מתגורר.ת סמוך לתעשייה מזהמת וסובל.ת מנזקיה, השתתפותך בכנס סביבה 2050 הינה מתן יד ל Green Washing של בכירי התעשייה. השתתפות בכנס מכשירה הן את פגיעת התעשייה המזהמת בבריאות הציבור, והן את פעולותיה ההרסניות אשר תורמות ישירות למשבר האקלים.

חברת נשר מפעלי מלט ישראליים הוגדרה על ידיכם כחברה המזהמת ביותר בארץ. על אף ההליכים שננקטו כנגדה בגין חריגות זיהום אוויר, היא ממשיכה לצפצף על תקנות וחוקי הגנת הסביבה. במקביל, וחרף עשרות תקלות שהתרחשו בחצי השנה האחרונה, החברה מבקשת להגדיל את פעילות שריפת הפסולת שהיא מבצעת. כל זאת על חשבון בריאות תושבי רמלה, לוד והסביבה. באותו תואר נכסף, החזיקה עד לא מזמן חברת בז”ן בתי זיקוק לנפט אשר פולטת עשרות אלפי טונות של חומרים רעילים, מסרטנים ומזהמים כל שנה. גם היא ממשיכה פעילותה על חשבון בריאות תושבי חיפה, בעוד הציבור מחכה למימוש החלטת הממשלה לסגריתה. על חברת קצא”א המזהמת הממשלה מגנה בחסיון שאף חברה אחרת לא זכתה לו, שעה שהיא פוגעת בבריאות תושבי אשקלון ולאחר שגרמה ברשלונתה לאחד מהאסונות הסביבתיים הכבדים שידעה המדינה. חברת אדמה אשר נמצאת מאות מטרים ספורים מריכוז אוכלוסיה, פולטת גם היא עשרות אלפי טונות של חומרים רעילים, מסרטנים, ומזהמים כל שנה. פעילותה גורמת לזיהום אוויר חריג ומסוכן, זיהום מים, למפגעי ריח ורעש על חשבון בריאות תושבי אשדוד, יבנה, ניר גלים והסביבה.

למרות הפעילות המתמשכת וההרסנית של חברות אלו על חשבון בריאות הציבור, על הסביבה, ועל משבר האקלים, נראה כי בחרתם להשתתף בכנס הפרטי אותו ממנים בעלי ההון העומדים בראשן, אשר מטרתו העיקרית היא להכשיר עצמן כחברות “ירוקות” שעה שהן ממשיכות בפעילותן המזהמת.

כמי שאמונים על הגנה על איכות הסביבה, ועל האסדרה והרגולציה של החברות המזמהות ביותר במשק, אני קוראת לך לא להשתתף בכנס סביבה 2050, המתיימר להוביל לפתרונות לאותן העוולות שגורמת התעשייה המזהמת יום-יום. אני קורא.ת לכם לממש את חובתכם המקצועית והמוסרית, ולא לקחת חלק ב Green Wash ובהסרת האחריות מן המזהמים. היו מובילים ולא מובלים.
שם פרטי*
שם משפחה*
טלפון*
אימייל*
אני מאשר/ת קבלת דיוור ממגמה ירוקה

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן מתכננת לפתוח את הקדנציה בכנס התעשיינים המזהמים בישראל!

מידי שנה בישראל נערך כנס 2050, כנס פרטי במימון חברות שמככבות ברשימת המזהמים בארץ שנה אחר שנה. הכנס ממתג עצמו ככנס איכות סביבה, אך מנהלת התוכן של הכנס הינה ד”ר מיקי הרן, אשר משמשת כדירקטורית בחברה המזהמת כיל. השתתפות בכנס בו אין שיח מאוזן, ואין שמירה על האינטרסים של הציבור, מנציחה את הקשר המעוות בין הון ושלטון, ומאפשרת לחברות המזהמות ביותר במדינה להציג עצמן כ”ירוקות”.

בכירי המשרד להגנת הסביבה, ובראשם השרה הנכנסת להגנת הסביבה עידית סילמן, גלית כהן – מנכ”לית המשרד (היוצאת), שולי נזר – סמנכ”לית בכירה רישוי עסקים ותעשיות, אלעד עמיחי – סמנכ”ל בכיר שלטון מקומי ויובל לסטר – סמנכ”ל תכנון מדיניות ואסטרטגיה, ירצו וישתתפו בפאנלים לצד בכירי התעשייה המזהמת כמו:

קבוצת בז”ן –אחראית מרכזית לזיהום האוויר במפרץ חיפה, מהאזורים עם אחוזי הסרטן הגבוהים בארץ.

נשר – משרפת הפסולת הגדולה בישראל, שבאזורה – רמלה, לוד והסביבה, מדווחת תחלואת סרטן גבוהה.

חברת קצא”א –חברה ממשלתית שאחראית לגרימת אחד מהאסונות הסביבתיים הכבדים ביותר שידעה מדינת ישראל (הרס שמורת עברונה).

אדמה – זיהום האוויר, המים ומפגעי הריחות שהיא גורמת חוזר לאורך השנים, באזורים בהם נמדדת תחלואת סרטן גבוהה, וייתכן שאף עודפת.

בגין הפעילות של החברות הללו שילם הציבור 1.9 מיליארד שקל בשנת 2021 בעלויות חיצוניות (עלויות חיצוניות מבטאות ערך כספי של אובדן רווח חברתית מפליטת מזהמים וממפגעי סביבה שונים).

השתתפות בכירי המשרד להגנת הסביבה בפאנלים מקצועיים לצד שופרי ויחצ”ני התעשייה המזהמת, מכשירה את ה Green Wash של התעשייה המזהמת. הבחירה של הרגולטור הממשלתי להשתתף, מחזקת וממצבת את בעלי ההון כמובילים לפתרונות של המשבר והעוולות אשר הם יצרו במו ידיהם. בהשתתפות המשרד להגנת הסביבה יש טעם לפגם, והיא תורמת לטשטוש האחריות על הנזקים הסביבתיים והבריאותיים הכבדים שגורמות החברות המזהמות המשתתפות בכנס.

אנו קוראות וקוראים לך להצטרף אלינו ולשלוח מייל לשרה להגנת הסביבה ולבכירי המשרד, בדרישה ברורה להחרים את הכנס! יחד נפרק את הקשר המעוות בין המפקח למפוקח, בין הרגולטור הממשלתי לתעשייה המזהמת, בין השלטון לבעלי ההון.

 

את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.