עצומה

שחררו לציבור את מקווה ישראל!

ההתנגדות שלכםן תפתח את מקווה ישראל לציבור!
חתימה = צדק לשכונות

במרכז גוש דן נמצא פארק לאומי של 3300 דונם. יש בתוכו גן בוטני, פרדסים, מבנים היסטוריים- כולל בית כנסת מהמאה ה-19 וערכי טבע ייחודיים בקנה מידה עולמי. הוא נקרא מקווה ישראל, יכול להיות ששמעתן את השם, אבל ככל הנראה מעולם לא יצא לכם לדרוך במקום.

למה? כי חברת מקווה ישראל, שמרבית התקציב שלה מגיע מכספי המיסים שלנו, החליטה לסגור אלפי דונם של שטחים פתוחים לכניסת הציבור. בשטח קיימת שכונת מגורים עוד משנות ה-50. היא אמנם התחילה כשיכון למורי בית הספר. עם השנים, חלק מבעלי הבתים במקום התחלפו, והיום, רק קבוצה קטנה של עשרות משפחות נהנית ממגורים מוקפים באלפי דונמים של טבע הממוקמת במרכז הארץ. לא רק זה, תושבי השכונות מסביב, בדרום תל אביב, אזור וחולון סובלים מתת גישה לשטחים פתוחים. הם יכולים להסתכל מהגדר על מרחבי הטבע העצומים, אבל לא להכנס.

החלטת הוועדה להתיר רק מעברים צרים ומגודרים דרך מקווה ישראל, מצמצמת מאוד את אפשרות הגישה של הציבור למקווה ישראל. הקביעה כי מעברים אלו יהיו פתוחים רק בשעות מסוימות וכי זמני פתיחתם ייקבעו על ידי החברה, מבטיחה שבפועל, המעברים יהיו סגורים כמעט כל השנה. גם לתושבי חולון ודרום תל אביב מגיעים שבילי הליכה ואופניים. גם להם מגיע לעשות ספורט ולהגיע לעבודה או לפארק אריאל שרון בלי להשתמש ברכב.

מחקרים רבים הוכיחו את ההשפעה החיובית של שהייה במרחבים ירוקים על הבריאות, ההתפתחות התקינה של ילדים וההתמודדות עם לחצי היום יום של כולנו. במציאות הנוכחית, בה כבר כמעט לא נותרו ריאות ירוקות בגוש דן, הזמינות של מקווה ישראל לציבור חשובה מתמיד.

אנחנו קוראים לוועדה לבטל לאלתר את המעברים ולהנגיש את מקוה ישראל לציבור באופן רחב וחופשי. הטבע צריך להיות נגיש לכל בני האדם. חברת מקווה ישראל מוחזקת בבעלות ציבורית וממומנת מכספי המיסים של כולנו. היא הוקמה כדי לשמור על הטבע הייחודי במרחב, לא כדי לנכס אותו לעצמה.

אנו עומדים מאחורי דרישת תושבי ותושבות השכונות הסמוכות למקווה ישראל לפתוח את השטחים הפתוחים לכניסת כל הציבור. שחררו את מקווה ישראל!


*לעצומה יש מעמד חוקי והיא תוגש לועדת התכנון. לכן יש צורך בהזנת מספר תעודת זהות :)

את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.