עצומה

די למסך העשן- אל תתחמקו מסגירת בז”ן!

יעד חתימות
 0/300 
שם פרטי*
שם משפחה*
טלפון*
אימייל*
אני מאשר/ת קבלת דיוור ממגמה ירוקה

אמ;לק – דרישה להפוך את המו”מ עם בעלי המפעלים המזהמים בחיפה לשקוף לציבור ולשחרר את הפרוטוקולים על מנת לקדם את סגירת המפעלים.

אזור חיפה מוביל בישראל בתחלואת סרטן ואסתמה. מפרץ חיפה מכיל את המפעלים המזהמים ביותר במדינת ישראל. משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי מכירים כבר יותר מ-5 שנים בקשר בין זיהום אוויר תעשייתי לתחלואה מוגברת. המפעלים המזהמים במפרץ חיפה ובראשם מתחם בתי הזיקוק (קבוצת בז”ן) עוברים פעם אחר פעם על תקנות חוק אוויר נקי ושמם נכרך לא אחת סביב חקירות על עבירות זיהום, אירועי תקלות חריגות וחומרים מסוכנים.

תעשיית זיקוק הדלקים במפרץ חיפה משפיעה על החיים של כולנו במגוון רחב של תחומים: בריאות, ביטחון, סביבה, כלכלה, תכנון ועתיד משק האנרגיה של ישראל.

לאורך השנים, בתא מגמה ירוקה בחיפה הגענו להישגים רבים ובראשם שינוי של השיח הציבורי מבלימת התרחבות בז”ן- לסגירת המפעלים המזהמים בחיפה לחלוטין.

בשנת 2022 הצלחנו להוביל להחלטת ממשלה לסגירת המפעלים המזהמים בחיפה ולשינוי ייעוד הקרקע למגורים, תעסוקה, תעשייה נקייה ושטחים ירוקים.  בנוסף, הוחלט על הקמת המנהלת לפיתוח מפרץ חיפה במשרד ראש הממשלה. עם זאת, ההחלטה לא כללה יעדים או תקצוב.

המשא ומתן עם בעלי המפעלים הוא חסוי מהציבור, ואין שום דרך לדעת האם מתקבלות החלטות או דיונים בעניין. לכן אנו דורשים את הפיכת המשא ומתן לשקוף לציבור הרחב, ופרסום הפרוטוקולים של הדיונים.

אם לא נפעיל לחץ על קידום הדיונים – המפעלים לעולם לא ייסגרו!

אם אתם גרים באיזור מפרץ חיפה ואכפת לכם מה בריאות שלכם – זאת הדרך לנקות את האוויר שאנו נושמים.

למידע נוסף על המאבק כנגד התעשייה המזהמת במפרץ חיפה

Leaving so soon?
Fill in your details
And we'll keep you in the loop.