תכנית המתמחים בקמפיינים לשינוי סביבתי

להתארגן. לפעול. לשנות.

וואלה? רוצים לשמוע עוד!

מגמה ירוקה כאן עושים שינוי

מגמה ירוקה היא תנועה אזרחית דמוקרטית הפועלת לשינוי המציאות הסביבתית והחברתית בישראל. אנחנו פועלים בדרך של מעורבות אזרחית פעילה, התארגנות קהילתית ופיתוח מנהיגות באמצעות באמצעות 15 קהילות שינוי שפועלות בכל רחבי הארץ ומקדמות את הנושאים הסביבתיים-חברתיים הכי בוערים במדינה.

הפעילות במגמה ירוקה מובלת על-ידי השטח

אנו מבינים ומבינות שעל מנת להוביל מאבקים משמעותיים לשינוי חברתי עלינו להתארגן ועלינו להתמקצע. אנו פועלים ב-9 תאים בקמפוסים וקהילות ברחבי הארץ, כשכל תא מוביל קמפיין ציבורי לשינוי מדיניות. תכנית המתמחים של מגמה ירוקה קמה על מנת לתת את הכלים הדרושים לפעילים ולפעילות המעוניינים לייצר שינוי.

מה זה אומר להתמחות במגמה ירוקה?

להצטרף לקהילה
שמשנה את העולם

המתמחים הם אבני הבניין בקהילה משנת מציאות. המתמחים פועלים במסגרת תא מגמה ירוקה בקמפוס או בקהילה שלהם וזוכים להיות שותפים מובילים בהובלת התא ובהובלת הקמפיין הציבורי.

לרכוש ניסיון מקצועי
תכנית שפותחת דלתות

המתמחים זוכים בהכשרה מקצועית הכוללת 6 מפגשים שנתיים לצד למידה מעשית (On-the-Job Training), וליווי וחניכה אישית על ידי המארגנ/ת הקהילתי/ת ואיש מקצוע מנוסה בתחום ההתמחות בו בחרו.

חוויה עוצמתית
יותר משורה בקו"ח

ההשתתפות בתכנית היא חוויה עוצמתית ומעצבת, הרבה מעבר לשורה בקורות חיים. המתמחים יזכו להיכרות מבפנים עם המרחב הפוליטי ותנועת השינוי בישראל, ויתנסו בהובלה יחד עם קהילה בנושאים החשובים להם.

אם בוער בך הרצון והתשוקה לחולל שינוי ואת מאמינה שיש בך את מה שדרוש - מגמה ירוקה תיתן לך את הכלים להיות כל מה שאת יכולה להיות.

במה היית רוצה להתמחות?

דוברות

אם זה לא פורסם זה (כמעט) לא קיים! התקשורת היא המפתח להגדלת החשיפה וההשפעה של הקמפיין שלנו על סדר היום הציבורי ועל מקבלי ההחלטות.

זו ההתמחות שלי!
קשרי ממשל

כדי לשנות מציאות צריך להבין מה הן נקודות ההשפעה ולהיות שם. רכז/ת קשרי הממשל מביא/ה את הקמפיין למסדרונות הכנסת, ועדות התכנון והרשויות המקומיות.

זו ההתמחות שלי!
פעילות ציבורית

בין כל הנושאים שקיימים בסדר היום הציבורי, הדרך האפקטיבית ביותר להראות את הדחיפות של נושא מסויים היא פעילות ונוכחות במרחב הציבורי: הפגנות, מיצגים, כנסים וכד'

זו ההתמחות שלי!
דיגיטל

הפייסבוק ושאר הרשתות החברתיות הם ידידם הטוב ביותר של המהפכן החברתי והסביבתי. כדי לקדם את הקמפיין בצורה אפקטיבית וטובה ברשתות החברתיות נדרשת מומחיות והתמקצעות

זו ההתמחות שלי!
מחקר

מתמחה מחקר רוכש את הפרקטיקות, המקורות והכלים לנתב בתוך עולם המידע והעובדות האלטרנטיביות ופועל במטרה להרחיב את בסיס הידע של התנועה, לטובת יצירת ניירות מדיניות וחשיבה על כיוונים אסטרטגים.

זו ההתמחות שלי!

איך מגישים מועמדות לתוכנית?

פשוט ממלאים את הטופס כאן
*התכנית פתוחה לצעירים וסטודנטים במסגרת תאי הפעילות של מגמה ירוקה (רשימת התאים המלאה בלינק)
**ההשתתפות בתכנית מותנית בפעילות בתא ובמפגשי ההכשרה השנתיים ומוערכת בכ-5 שעות שבועיות.
למידע נוסף, ניתן לפנות לאורי, רכזת בוגרים ומנהיגות

סמינרים לשנת תש"פ

22.11.19 סמינר המתמחים 1 תש"ף
03.01.20 סמינר מתמחים 2
13.4.20 סמינר אביב
יוני 2020 יום הסביבה בכנסת

הרשמה לסמינר הקרוב

סמינר מתמחים 2
תל אביב (יתעדכן בהמשך)
03.01.20

הבוגרים מספרים

הבוגרים של מגמה ירוקה מצטרפים לקהילה של יותר מ-500 בוגרים - מצוידים בידע, ניסיון וכושר מנהיגות - הם ממשיכים את דרכם כמובילי דעה ומשפיעים בחברה בישראל ובעולם, ומשתלבים בעמדות מפתח במגזר הציבורי, במגזר העסקי ובמגזר השלישי.

דוברת ארצית במגמה ירוקה

מתמחה בדוברות תא באר-שבע 2015-16

בתכנית המתמחים אין גבולות למה שאת יכולה להשיג וכמה גבוה את יכולה להגיע. זכיתי לדווח על החדשות ולהיות חלק מקבוצה מופלאה שמייצרת אותן.

מתמחה בקשרי ממשל תא גבעת רם

אם הייתם שואלים אותי לפני שנתיים איפה אהיה היום, בטח שלא הייתי מעלה בדעתי שאפעל בכנסת, מול פוליטיקאים. אך כשלוביסטים של חברות פרטיות מסתובבים בכנסת חופשי, אנחנו מוכרחים לאזן את כף המאזניים ולהזכיר למקבלי ההחלטות שאנחנו כאן.

מתמחה דיגיטל, תא חיפה

כשאתה פוגש בהפגנה בחוף הכרמל מישהי שהגיעה כי ראתה בפייס, אז אתה מבין את הכוח של הרשת בהתארגנות והנעה לפעולה. מהר מאוד הבנתי, שאולי אני מאחורי מקלדת, אבל בעצם נמצא בחזית.